banner rozliczenie ciepła

System rozliczeń ciepła

System rozliczeń ciepła

 

Przedstawiamy Państwu system rozliczeniowy ENERGOS obejmujący kompleksowo rozliczenie kosztów centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody. System ten współpracuje z podzielnikami kosztów ogrzewania wyparkowymi "ENERGOS" produkowanymi całkowicie w kraju i podzielnikami elektronicznymi, oparty jest na programie rozliczeniowym "ESYS" stanowiącym oryginalny dorobek naszej firmy.

System rozliczeniowy ENERGOS wdrażany jest od 1990 roku (w roku tym zainstalowano pierwsze podzielniki kosztów ogrzewania w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej "Jeżyce" w Poznaniu). Dzisiaj liczba odbiorców systemu rozliczeniowego ENERGOS jest bardzo długa, a nasze wieloletnie doświadczenia pozwoliły optymalnie dostosować system rozliczeniowy do polskich realiów technicznych i ekonomicznych.

Dzięki temu rozliczenia są dobrze dostosowane do polskich przepisów (dotyczących cen energii, zasad rozliczania kosztów ogrzewania oraz zasad ustalania zużycia ciepła na przygotowanie ciepłej wody użytkowej), a jednocześnie gwarantują zgodność naliczanych opłat z rzeczywistym poziomem komfortu cieplnego w mieszkaniach.

System rozliczeniowy naszej firmy umożliwia ograniczenie skutku przepływu cieplnego między mieszkaniami na naliczane koszty ogrzewania. Stosujemy różne metody szacowania kosztów ogrzewania oraz zużycia ciepłej i zimnej wody w zależności od uwarunkowań lokalnych i indywidualnych życzeń zarządców budynków. Bardzo dużo uwagi na etapie zakładania baz danych przywiązujemy do obliczania współczynników korekcyjnych uwzględniając wpływ usytuowania mieszkań w bryle budynku. Współczynniki redukcyjne lokalowe wyliczane są na podstawie strat ciepła poszczególnych mieszkań obliczanych przez naszą firmę na podstawie zweryfikowanych dokumentacji technicznych budynków i zawartych w nich danych wpływających na zapotrzebowanie ciepła na ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń. Na życzenie zleceniodawcy możemy uwzględnić odzysk ciepła od pionów grzejnych i gałązek grzejnikowych.

Przy prowadzonych termomodernizacjach budynków współczynniki korekcyjne lokalowe każdorazowo są bezpłatnie dostosowywane do wprowadzonych zmian Współczynniki grzejnikowe wyliczane są dla każdego typu grzejnika oraz typu podzielnika. Posiadamy w swojej bazie wszystkie typy grzejników dopuszczonych do stosowania w Polsce.

 

Kompleksowe rozliczenie ogrzewania w bloku


Rozliczenie centralnego ogrzewania w spółdzielni mieszkaniowej jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne. Prezentujemy nasz innowacyjny system rozliczeniowy, który umożliwia rozliczenie zarówno kosztów ogrzewania centralnego, jak również ciepłej i zimnej wody. To wygodne rozwiązanie dla spółdzielni mieszkaniowych, które umożliwia bardzo precyzyjne i kompleksowe rozliczenie poszczególnych kosztów. System współpracuje z różnymi typami podzielników kosztów ogrzewania. Wdrażany jest nieprzerwanie już od 1990 roku. Wiele lat doświadczenia pozwoliło go dopasować optymalnie do polskich realiów ekonomicznych i technicznych. Całość zgodna jest z obowiązującymi w kraju przepisami.


Rozliczenie centralnego ogrzewania w spółdzielni mieszkaniowej


Rozliczenie ogrzewania w bloku wymaga systemu, który wylicza dokładnie stawki dla poszczególnych mieszkań. Stawki powinny być też zgodne z tym, jaki komfort cieplny w mieszkaniu odczuwają jego lokatorzy. Taki właśnie jest nasz system. Chętnie stosowany przez wiele spółdzielni mieszkaniowych w całym kraju. To co wyróżnia nasz system, to sposób w jaki został stworzony. Aby rozliczenie ciepła i wody było dokładne, stosujemy w swojej pracy wiele różnych metod szacowania kosztów. W grę wchodzą tutaj na przykład uwarunkowania lokalne lub indywidualne preferencje zarządców budynków. Tworząc poszczególne bazy danych zwracamy też szczególną uwagę na usytuowanie poszczególnych mieszkań w budynku, ponieważ może to mieć spory wpływ na ostateczne koszty ciepła. Każde mieszkanie może mieć zupełnie inny współczynnik strat ciepła, co ma również ogromny wpływ na rachunek za ogrzewanie. Jest to więc kolejny ważny element, jaki bierzemy pod uwagę tworząc prezentowany system rozliczeniowy. Dzięki niemu rozliczenie centralnego ogrzewania we wspólnocie jest zawsze optymalnie dopasowane do każdego lokalu mieszkalnego.


Wygodne rozliczenie centralnego ogrzewania we wspólnocie


Korzystając z naszego nowoczesnego systemu masz pewność, że ogrzewanie i woda rozliczane są rzetelnie i optymalnie do każdego mieszkania. Ponadto, po każdej termomodernizacji budynku zapewniamy zupełnie bezpłatne dostosowanie współczynników korekcyjnych do wprowadzonych zmian. Nasz system zastosować można niezależnie od typów grzejników montowanych w budynku. Posiadamy bowiem w bazie wszystkie typy grzejników, które są w Polsce dopuszczane do zastosowania. Sprawdź już dziś najlepszy na rynku system do rozliczania ciepła i wody. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło dopasować go optymalnie do różnych rodzajów grzejników, budynków. Wyliczenia prowadzone są na podstawie wielu czynników. Jeżeli masz pytania dotyczące oferty i prezentowanego systemu, zachęcamy do kontaktu.

 

 

rozliczenie ciepła